سفارش تبلیغ
صبا ویژن

انواع دستگاه تزریق پلاستیک

دستگاه تزریق پلاستیک

دستگاه تزریق پلاستیک چیست و به چه دردی میخورد؟ پس از طراحی یک قطعه توسط مهندس یا طراح صنعتی، قالب متناسب با قطعه توسط قالب‌ساز ساخته می‌شود. قالب‌های تزریق عموماً از فولاد یا آلومینیوم و طی ماشین‌کاریِ دقیقی ساخته شده تا منعکس‌کننده‌ی ویژگی‌های قطعه طراحی‌شده باشند.

دستگاه تزریق پلاستیک قالب‌گیری تزریقی به منظور تولید طیف وسیع محصولات از کوچکترین اشیاء تا بدنه کامل اتوموبیل‌ها، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دستگاه های تزریق پلاستیک

چگونه دنیای قطعات تزریقی پدید آمد؟

چگونه دنیای قطعات تزریقی پدید آمد؟ قالب‌گیری تزریقی (به انگلیسی: Injection moulding) نوعی فرایند تولید قطعه است که در آن مواد مذاب تحت فشار به‌داخل قالب، تزریق می‌شوند. این سیستم بر خلاف سیستم ریژه که مذاب تحت نیروی وزن خود بداخل قالب می‌رود امکانات تولید قطعات محکم و بدون مک (Pinhole) می‌باشد. قالب‌گیری تزریقی بهترین راه تولید یک محصول پلاستیکی می‌باشد. در سال 1868 میلادی، جان وسلی هایِت، تولید کننده توپ‌های بیلیارد Phelan and Colander، روشی برای ساخت توپ بیلیارد از تزریق سلولوئید به یک قالب، ابداع نمود. وی با ارتقای سلولوئید، آن را برای فرآوری و ساخت شکل نهایی آماده ساخت. در سال 1872، جان و برادرش از اولین دستگاه تزریق پلاستیک رونمایی نموده که در مقایسه با ماشین‌آلات امروزی ساده و از اجزای کمتری برخوردار بود.  این دستگاه به واسطه‌ی یک پیستون، مواد را از داخل سیلندری داغ به داخل قالب تزریق می‌کرد.

با پیشرفت آرام صنعت در گذر سال‌ها، محصولات دیگری مانند فرم‌دهنده‌ی یقه‌ی پیراهن، دکمه و شانه‌های جیبی تولید گردید. در دهه 1940، بواسطه‌ی تقاضای وسیع محصولات ارزان و انبوه در دوران جنگ جهانی دوم، مفهوم قالب‌های تزریق رشد چشمگیری به خود دید.

قیمت ماشین تزریق پلاستیک نو و دست دوم

قیمت ماشین تزریق پلاستیک تحت تأثیر عوامل زیادی قرار دارد ، اما عمدتا از موارد زیر تشکیل شده است:

قیمت ماشین تزریق پلاستیک

 •      قیمت ماشین تزریق پلاستیک
 • هزینه ماشین - با توجه به این هزینه ، از یک کارخانه تزریق پلاستیک بپرسید که نرخ پردازش ساعتی دستگاه های مختلف تزریق پلاستیک چقدر است؟
 • هزینه پردازش ثانویه شامل رنگ آمیزی / چاپ روی صفحه / آبکاری و غیره است. ممکن است از کارخانه های پردازش مربوطه آنها این ارقام را بخواهید.
 • هزینه های بسته بندی
 • هزینه حمل و نقل
 • هزینه مواد
 • هزینه پردازش و سود
 • هزینه طراحی
 • آزمایش قالب
 • هزینه بسته بندی و حمل و نقل
 • مالیات بر ارزش افزوده

درباره تزریق پلاستیک

فرآیند تزریق پلاستیک ما نمونه اولیه سریع و قطعات تولیدی نهایی را در مدت 15 روز یا کمتر تولید می کند. ما از قالب های آلومینیومی استفاده می کنیم که ابزارهای مقرون به صرفه و چرخه های تولید سریع را ارائه می دهند و بیش از 100 رزین ترموپلاستیک مختلف را ذخیره می کنند.

تزریق پلاستیک

دستورالعمل های تزریق پلاستیک به شما کمک می کند تا توانایی ها و محدودیت ها را درک کنید.

تزریق پلاستیک که در صنعت پلاستیک به سرعت در حال رشد است، متداول ترین فرآیند تولید قطعات پلاستیکی است. روند تزریق پلاستیک سریع است و به معنای تولید مقادیر زیادی از همان محصول پلاستیکی در یک بازه زمانی کوتاه است. امروزه ، مواد مورد استفاده به عنوان مثال ترموپلاستیک ، ترموست ، الاستومر و یا فلز (ها) هستند. پلاستیک های کیفیت بالا که می توانند در برابر دمای بالا مقاومت کنند، جایگزین فلزاتی می شوند که به طور سنتی در تولید پلاستیک استفاده می شوند.